logo         N-Studio s.r.o.

VACU FIT Vibroboost

 
Vibrační posilovací stroj VIBROBOOST je ideálním pomocníkem pro formování postavy

      Vibrační trénink se v průběhu posledních let stává čím dál tím populárnějším nejen v prostředí vrcholového sportu, fitness a wellness, kde jej klienti vyhledávají jako alternativu nebo doplněk k jiným aktivitám, ale také v lékařském prostředí.

     V posilovnách lidé stále více využívají vibrační zařízení pro jeho nesporné přínosy - velmi dobré výsledky a relativně nízkou časovou náročnost (ideální doba tréninku je 20-30 minut).

     V lékařském prostředí se vibrační trénink zase stává čím dál oblíbenějším pro jeho prokázané pozitivní účinky při rekonvalescenci a rehabilitaci pacientů.

     Podle řady lékařských studií lze vibrační trénink velmi efektivně využít při rekonvalescenci a rehabilitaci pacientů. Je také dobrým nástrojem pro zlepšení kvality života seniorů, kteří trpí bolestmi a sníženou pohyblivostí, koordinací a flexibilitou. Zcela prokazatelně má pozitivní efekt u pacientů, kteří jsou déle jak dva měsíce upoutáni na lůžko, jimž vibrační technologie pomáhá k rychlejší svalové hypertrofii a má pozitivní vliv na hustotu jejich kostní tkáně. Pozitivně také působí na pacienty trpící roztroušenou sklerózou, kde díky podvědomým reflexům dochází ke zvýšené inervaci nervosvalových vláken. Výsledkem je lepší svalová činnost a flexibilita.

     Po rekonstrukci koleních vazů má vibrační trénink, i podpořený nestabilní plochou, prokazatelně pozitivní vliv na opětovné získání stability. Výborné jsou také výsledky v případech ochablosti pánevního dna, neboť vibrační trénink tyto svaly stimuluje a posiluje lépe než normální cvičení.

Mezi další oblasti, kde lze využít cvičení na vibrační plošině typu Vibroboost, patří:

 

     Prevence úrazů vzniklých při zhoršení koordinace a stability u seniorů
      Zvýšení svalové hypertrofie u lidí, kteří nemohou provádět resistenční trénink
      Tlumení chronické bolesti
      Redukce hmotnosti u obézních bez zatěžování pohybového aparátu externí zátěží
      Zvýšení hustoty kostní tkáně a prevence proti osteoporóze a artróze
      Zlepšení krevního oběhu a podpora kardiovaskulárního systému
      Zvýšení flexibility a rozsahu pohybu

Stroj funguje na bázi vibračních impulsů. Speciální vibrace působí na vysoký počet svalových vláken, která nejsou při běžném cvičení využita. Kromě toho musejí tyto svalové stahy reagovat ve všech třech směrech, protože stroje Vibroboost vytvářejí vibrace ve všech rovinách, přesně tak, jak je lidské tělo určené k fungování. Výsledkem je neuvěřitelné zlepšení síly a výkonu. Tím umožňuje dosáhnout za pouhých 10 minut vysoce efektivní trénink.

Frekvence vibrací v rozmezí 30, 35, 40, 45 Hz poskytuje rozmanité cvičení, v závislosti na požadavcích uživatelů. 

Možnost nastavení amplitudy na dvou úrovních: LOW - (nízká) - vibrace pohybují ve vlnách 1 - 2 mm, HIGH - (vysoká) - vibrace šíří ve vlnách 3 až 4 mm.

Pokud chcete ručně nastavit všechny funkce, můžete si vybrat jeden z pěti vzdělávacích programů. 

Doba trvání jednotlivých programů je 30, 45, 60, 90 sekund.

 

Jednotlivé části stroje typu COMFORT:

      Úchyt konzoly pomáhá udržet stabilní polohu. 
      Ovládací panel na sloupku pro snadné ovládaní zařízení.
      Opěrka pod hlavu pro větší pohodlí při cvičení v sedě. 
      Platforma je pokryta 10 mm silnou podložkou.

 
Vibroboost pomáhá k rychlému a efektivnímu formování postavy a redukci váhy při vibraci, kdy až třikrát zvyšuje účinnost cviků.

      je vhodný pro rehabilitaci
      zvyšuje sílu svalů, výbušnost a odrazové chopnosti
      tvaruje postavu a redukuje celulitidy
      zlepšuje flexibilitu pohyblivosti
      zlepšuje rovnováhu a koordinaci
      zvyšuje hustotu kostní tkáně
      zlepšuje cirkulaci krve a podporuje kardiovaskulární systém
      podporuje nervo-svalové funkce
     speciální masážní podložka s adhezním vroubkováním prokrvuje, uvolňuje a masíruje vás na vašich chodidlech, dlaních, hýždích, zádech …
      napomáhá rychlému zotavení a regeneraci po fyzické námaze, sportu či cvičení
     je obzvláště vhodný jako počáteční nebo závěrečné fáze tréninku běžců, bruslařů, cyklistů, lyžařů …, lze jej použít také jako pomoc při léčbě revmatismu a jiných onemocnění kostí a kloubů (jen po konzultaci s lékařem)
      účinně působí při léčbě, bolesti a ztuhlosti kloubů a svalů
      bojuje se stresem a depresí
      zvyšuje tvorbu růstového hormonu

10 minut na vibrační plošině je srovnatelné s 1-1,5 hod. běžného cvičení!

 
Doporučení k tréninku na vibračním trenažeru:

Před tréninkem vypijte alespoň 300 ml tekutiny (nejlépe sportovního nápoje). Trénink se doporučuje 3x týdně a to s přestávkou 48 hodin (Po, St, Pá). Každý trénink provádějte nejméně 5 krát, než zvýšíte intenzitu.

Nikdy nestůjte plnou vahou na patách, ale snažte se váhu přenášet na polštářky chodidel. Nedotýkejte se vibračního trenažéru hlavou, páteří, břichem nebo krkem.

Na cvičení si vzít pohodlné oblečení (tričko, šortky, tepláky) a pohodlnou sportovní obuv (tenisky), ručník.

 

KONTRAINDIKACE

Pamatujte, že nás zajímá především vaše bezpečnost, a proto vám doporučujeme projít si následující seznam možných kontraindikací a obrátit se na svého lékaře, kdykoliv si nebudete jisti, před tím, než začnete Vibroboost  používat:

       Těhotenství
       DVT/Hluboká žilní trombóza
       Kardiovaskulární onemocnění
       Nedávné rány po operaci či chirurgickém zásahu
       Syntetické/umělé klouby
       Akutní kýla/onemocnění plotének/spondylolysis
       Těžká cukrovka
       Epilepsie
       Akutní onemocnění/zánětlivé procesy
       Těžké migrény
       Použití kardiostimulátoru
       Nedávno aplikované nitroděložní tělísko, kovové čepy, šrouby, desky, apod.
       Nádorová onemocnění
       Potíže se sítnicí/dysfunkce sítnice

Poznámka: Pokud se vás týká některá z výše uvedených kontraindikací, neznamená to automaticky, že nemůžete Vibroboost používat.

 

Funkce MASÁŽ

Stroje Vibroboost jsou více než jen zařízení pro cvičení a rehabilitaci, ale nabízejí možnost masáže celého těla i možnost relaxace.

Vibroboost nejenže dokáže pasivně pracovat se všemi svalovými skupinami těla, dokáže snižovat stres snížením hladiny kortizolu v krvi a zvýšením hladiny serotoninu.

Používání strojů Vibroboost se zlepšuje krevní oběh a okysličování krve, což vede ke snižování hladiny toxinů v těle a tím ke snižování projevů celulitidy.

Dále pomáhají v boji proti osteoporóze zvyšováním minerální hustoty kostní tkáně, a zvyšují produkci kolagenu, což zase vede k hladší pokožce. Tyto přínosy významně přispívají k dosažení plného lázeňského zážitku.

 

Funkce PROTI STÁRNUTÍ

Stroje Vibroboost pomáhají hrát velmi důležitou roli zlepšováním dobré kondice a pocitu, i celkovou kvalitu života.

  1. za prvé, cvičení přispívá k mladistvějšímu pocitu díky nárůstu hladiny serotoninu v krvi, který vyvolává „dobrý pocit“.

  2. za druhé, nejenže stroje Vibroboost zvyšují sílu svalů, ale také zlepšují flexibilitu a rozsah pohybu, zatímco podporují produkci kolagenu, který zase podporuje pružnější pokožku krásnější na pohled.

  3. a konečně, stroje Vibroboost napomáhají bojovat s příznaky osteoporózy tím, že napomáhají organismu zvyšovat minerální hustotu kostní tkáně.

Stroje Vibroboost pomáhají hrát velmi důležitou roli zlepšováním dobré kondice a pocitu, i celkovou kvalitu života.